Reklama

Strona Marka Zuckerberga na Facebooku zhakowana

Nieznany haker włamał się na konto Facebooka służące do zarządzania stroną fanowską Zuckerbera i umieścił na niej wiadomość o dziwnej treści, wzywając firmę do podjęcia sprawy społecznej. Jakiej?

"Niech się rozpocznie hakowanie: Jeśli Facebook potrzebuje pieniędzy, zamiast iść do banku, dlaczego nie pozwoli swoim użytkownikom zainwestować w portal społecznie? Dlaczego nie przekształcić Facebooka w społeczny biznes na zasadach określonych przez laureata nagrody Nobla, Muhammada Yunusa [LINK] Co o tym myślicie? # hackercup2011" - brzmiał wpis na tablicy.

Reklama

Ponad 1800 osób "lubiło" update na stronie CEO portalu zanim Facebook zdjął wiadomość. Portal społecznościowy nie wystosował żadnego oświadczenia o incydencie, prawdopodobnie aby oszczędzić wstydu Zuckerbergowi.

Włamanie na stronę fanowską Zuckerberga to niie jedyny incydent, jaki miał miejsce w ostatnim czasie. Zaledwie kilka dni wcześniej doszło od naruszenia bezpieczeństwa na koncie prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy.

- Użytkownicy Facebooka - sławni lub nie - muszą wziąć na serio problem bezpieczeństwa w sieciach społecznościowych - powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos. "Możliwe, że po tym wstydliwym incydencie, Mark Zuckerberg zechce sam przyjrzeć się swoim ustawieniom prywatności i bezpieczeństwa na portalu i rozważyć, kto może zamieszczać informacje w jego imieniu. Nie jest jasne, czy był nieostrożny z hasłem, padł ofiarą phishingu lub usiadł w kawiarence i hasło dostało się w niepowołane ręce za pośrednictwem niezaszyfroiwanej sieci bezprzewodowej.Tak czy inaczej - stało się - incydent zostawił rozbite jajko na jego twarzy i to w momencie, w którym Facebook chce zapewnić swoich użytkowników, że bierze sprawy bezpieczeństwa na poważnie. Może byłoby mądrze gdyby Pan Zuckerberg odbył kurs w zakresie najlepszych praktyk bezpieczeństwa komputerowego ".

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Mark Zuckerberg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje