Reklama

Spada ilość spamu wysyłanego w mailach

Spam wysyłany za pośrednictwem poczty e-mail jest już rzeczą tak oczywistą, że nikt nie zawraca sobie nim głowy. Większość użytkowników nie zwraca nawet uwagi na wiadomości o kolejnej super ofercie, wygranej na loterii czy randce z piękną nieznajomą. Jak się okazuje, ogólna ilość spamu spada.

W 2013 roku ilość wysłanego spamu spadła o 2,5 proc., osiągając poziom 69,6 proc. wszystkich wysłanych wiadomości mailowych. Wciąż niezwykle dużo, choć cieszy sam fakt, że metoda ta traci na popularności. 

Spośród wszystkich wiadomości spamowych, aż 75 proc. z nich nie przekraczała wielkości 1 KB. Najwięcej śmieci jest wysyłanych z terytorium Chin, choć nie gorzej radzą sobie także Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Tajwan. Wśród niechlubnych 20 krajów, w których wysyła się najwięcej spamu, znalazła się także Polska.

Eksperci informują również, że aż 3,2 proc. wszystkich wiadomości spamowych zawierało złośliwe oprogramowanie, ukryte w postaci załącznika. Jest to niewielki spadek w porównaniu do wyniku z roku ubiegłego (3,4 proc.).

Co prawda spam to wciąż duży problem, jednak cieszy, że metoda ta traci na popularności na przestrzeni kolejnych lat. Zdaje się, że spora część użytkowników po prostu uodporniła się na śmieci otrzymywane drogą e-mailową i nie zwraca na nie uwagi, przez co zmniejsza się ich efektywność.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: spam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje