Reklama

Sieć z ziemi włoskiej do Polski

Jeszcze przed wakacjami ma rozpocząć w Polsce działalność nowy dostawca usług internetowych. Będzie to Telespazio, spółka zależna od włoskiego giganta telekomunikacyjnego Telecom Italia, która poprzez sieć regionalnych dystrybutorów zamierza sprzedawać dostęp do Internetu przez satelitę.

- Jako jeden z kilku polskich dystrybutorów Telespazio, zajmiemy się nie tylko sprzedażą usługi, ale też montażem i serwisowaniem urządzeń - wyjaśnia Monika Rzepecka z krakowskiej firmy Aldoo, która będzie małopolskim partnerem Telespazio.

Oferta będzie początkowo skierowana tylko firm, ale Włosi nie wykluczają rozszerzenia jej także na klientów indywidualnych. Dostęp do Internetu przez satelity ma być - jak twierdzą polscy przedstawiciele włoskiego koncernu - tańszy od podobnej oferty działających w Polsce operatorów internetowych. O ile - na to pytanie można będzie odpowiedzieć dopiero za kilka tygodni, kiedy dobiegną końca prace nad cennikiem. - Wysokość opłat także zależeć od skali zainteresowania usługą - tłumaczy Monika Rzepecka.

Reklama

Na razie przedstawiciele Telespazio nie chcą też ujawniać szczegółów technologicznych oferty ani pełnej listy dystrybutorów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dostęp | ziemie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama