Reklama

Rozbito grupę oszustów na Allegro

Policjanci zakończyli śledztwo prowadzone przeciwko grupie, która mogła oszukać około 200 użytkowników portalu Allegro.pl. Mężczyźni oferowali do sprzedaży nieistniejące rzeczy.

Reklama

Z materiałów śledztwa wynika, że od listopada 2008 do końca lutego 2010 roku dziewięciu młodych mieszkańców Olsztyna mogło za pośrednictwem internetowego serwisu aukcyjnego Allegro.pl oszukać około 200 użytkowników z całej Polski. Mężczyźni, w wieku od 20 do 24 lat, oferowali do sprzedaży nieistniejące rzeczy.

Reklama

Przedmiotami fikcyjnych ofert sprzedaży były głównie telefony komórkowe o łącznej wartości około 200 tysięcy złotych. Jak podsumowali policjanci, sprawcy wykorzystywali ufność i naiwność pokrzywdzonych, których dane zdobywali za pośrednictwem komunikatorów.

Policjanci zwalczający przestępczość internetową , współpracując z działem bezpieczeństwa portalu Allegro.pl ustalili, kim byli podejrzani. Śledczy rozbili całą grupę, w sumie dziewięciu młodych mężczyzn. Okazało się, że byli to koledzy z podwórka, szkoły, niepracujący i nieuczący się. W sumie usłyszeli oni około 200 zarzutów. Trzech podejrzanych tymczasowo aresztowano, trzech jest dozorowanych, z kolei wobec pozostałych prokuratura zastosowała poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Wszyscy staną przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, do którego wpłynął akt oskarżenia. Podejrzani to mężczyźni, którzy "oszustwo jako sposób na życie" zaczęli wykorzystywać od ukończenia gimnazjum. Pieniądze, pochodzące z przestępstw, wydawali na bieżące potrzeby, głównie imprezy i wyjazdy.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: allegro.pl | allegro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje