Reklama

Routery utrudniają połączenie z internetem

Od kilku dni infolinie techniczne wielu operatorów internetowych przeżywają oblężenie. Klienci skarżą się na problemy z działaniem internetu. Okazuje się, że przyczyna problemów nie leży po stronie operatorów, ale samych klientów.

Reklama

Osoby łączące się z internetem za pomocą routera zakupionego na własną rękę, którzy dostrzegają w ostatnim czasie problemy z internetowymi połączeniami, powinni sprawdzić ustawienia DNS.

Reklama

- Użytkownicy zgłaszają problemy z nieotwieraniem się stron internetowych. Przyczyną nie są problemy po stronie Netii, TP czy innego operatora, a problem z konfiguracją routerów (przede wszystkim marki TP-Link, bo tych jest na naszym rynku najwięcej), a dokładnie ustawieniami DNS. Nie otwierają się strony, gdy na routerze ustawione jest (domyślnie) automatyczne pobieranie DNS - wyjaśnia Karol Wieczorek z biura prasowego Netii.

Netia swoim klientom zaleca zmianę ustawień domyślnych i ręczne wpisanie adresów DNS (62.233.233.233 oraz 87.204.204.204)/ Z kolei klientom innych sieci specjaliści z Netii zalecają doraźne wpisanie np. adresów Google DNS (8.8.8.8 oraz 8.8.4.4 ).

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: router

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje