Reklama

Robaki w Las Vegas

W Las Vegas odbywa się konferencja poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa systemów. Według ekspertów robaki nowej generacji będą trudniejsze do wykrycia, mają działać bardziej selektywnie i walka z nimi będzie znacznie trudniejsza.

"Posiadają zdolności przystosowawcze, ewoluują" - powiedział Jose Nazario z grupy Crimelabs. Nazario, który doktoryzuje się z biochemii na uniwersytecie Case Western, porównał kod dzisiejszych wirusów do środowiska, z którego narodziło się życie na Ziemi. Złośliwe programiki, które niebywale skutecznie infekują komputery, są wciąż znacznie mniej złożone niż organizmy jednokomórkowe. W przyszłości jednak rozwiną się w bardziej skomplikowane formy, które posłużą do ataków na ściśle sprecyzowane komputery, np. jednej firmy. Może się to zmienić już w najbliższych 12 - 18 miesiącach. "Musimy zacząć myśleć o robakach - i sieciach - w taki sam sposób, jak o organizmach żywych" - dodał Nazario.

Reklama

Wystąpienie Nazario skomentował Dave Dittrich z uniwersytetu w Seattle. "Jeśli przyjmujemy perspektywę biologiczną, potraktujmy eksploatowany system jak organizm o słabej odporności. Łatanie systemu to jak branie zastrzyków przed podróżą. W Internecie codziennie jest sezon przeziębień".

Źródło informacji: ZDNet, Agencja 4D

Dowiedz się więcej na temat: robaki | las vegas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje