Reklama

Przez pomyłkę zresetowali miliony haseł na Twitterze

Resetowanie hasła to pierwsza forma obrony przed ewentualnym wyciekiem danych. Administratorzy większych serwisów stosują tę metodę w momencie, gdy istnieje podejrzenie, że informacje na temat kont użytkowników dostały się w niepowołane miejsce. Wtedy też wybrane osoby są informowane drogą mailową o zaistniałym fakcie. Niekiedy jednak dochodzi do pomyłek...

Ekipa Twittera zresetowała ponad 6 milionów haseł. Użytkownicy otrzymali stosowną wiadomość e-mail, która nakazywała zmianę danych dostępowych i wyjaśniała, że procedura ta jest wykonywana ze względu na podejrzenie wycieku informacji. 

Reklama

W rzeczywistości nic złego jednak się nie stało. Administratorzy Twittera przez pomyłkę zresetowali hasła 1 proc. wszystkich zarejestrowanych kont w serwisie. Chwilę później wystosowali oświadczenie, w którym wytłumaczyli, że nie ma się czego obawiać.
 
Jak widać, pomyłki zdarzają się wszędzie - nawet w tak wielkich molochach jak Twitter, gdzie każda czynność powinna być sprawdzana kilkukrotnie przed jej wykonaniem. W szczególności, jeżeli dotyczy ona resetowania hasła.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: twitter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje