Reklama

Polska reprezentacja na Imagine Cup 2009

Którzy studenci będą reprezentować polskie uczelnie w finale olimpiady technologicznej Imagine Cup 2009?

Reklama

Polacy odnoszą sukcesy na wielu polach - nie wszystkie zwycięstwa trafiają jednak na pierwsze strony gazet. A szkoda - co roku polscy studenci zdobywają podium w olimpiadzie technologicznej Imagine Cup 2009 organizowanej przez Microsoft. - Imagine Cup bardzo przypomina mistrzostwa świata w piłce nożnej - podsumował konkurs Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International.

Reklama

Na tegoroczne Imagine Cup Polacy wysyłają naprawdę mocną, osiemnastoosobową - reprezentację - studenci będą walczyć o podium w kategoriach Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, MashUp, Fotografia, a także w dodatkowych kategoriach - Nagroda za Interoperacyjność oraz . Poniżej przedstawiamy sylwetki wszystkich zawodników.

MATERIAŁ WIDEO Z POLSKICH FINAŁÓW IMAGINE CUP 2009PROJEKTOWANIE OPROGRAMOWANIA

1. Nazwa zespołu, Imię i Nazwisko, uczelnia i kierunek studiów

Marta Łuczak, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu,

Agata Majewska, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu,

Szymon Majewski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

Łukasz Minichiewicz, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

Opiekun: dr Tomasz Gdala.

2. Doświadczenie w poprzednim Imagine Cup?

Demoscene Spirit dotarł do finałów Imagine Cup 2008 ze swoim projektem LifeTracker.

3. Krótki opis projektu Imagine Cup 2009

Na tegoroczny Imagine Cup wystartowaliśmy z pomysłem upowszechnienia i udoskonalenia badania KTG (Kardiotokografia). Jest to badanie, które pozwala wykryć komplikacje ciążowe. Podczas badania monitorowane jest serce płodu wraz z równoczesnymi skurczami macicy ciężarnej. Klasyczne badanie KTG może być wykonywane jedynie w ośrodkach położniczych, które posiadają specjalistyczny sprzęt. Badanie jest bardzo ważne, jednak ze względu na jego słabą dostępność jest zbyt często zaniedbywane przez pacjentki. ISIS, bo tak się nazywa nasz projekt, ma to zmienić. Chcemy wykorzystać komputer PC jako urządzenie do KTG. Przyszła matka może wykonać badanie w dowolnym momencie a wyniki przesłać internetem do specjalistów. W szpitalu czuwa automatyczny system ekspercki, który, w razie wykrycia nieprawidłowości, może zaalarmować dyżurujących lekarzy na oddziale.

4. Kto w waszej kategorii wydaje się najmocniejszym przeciwnikiem?

Najmocniejszym przeciwnikiem jak co roku jest oczywiście Brazylia. Na każde finały jeździ w ogromnym składzie (wygrywają wiele kategorii), maja doświadczenie i wiedzą w jakim klimacie pisać aplikacje, żeby wygrać ten konkurs. Są też bardzo pewni siebie i robią dużo hałasu wokół siebie;) Słowem - potrafią zwrócić na siebie uwagę;)

5. Co zrobicie, jeśli wygracie w swojej kategorii?

Cóż, w pierwszej sekundzie będziemy skakać i krzyczeć z radości, a przez kolejne 5 minut będziemy wymachiwać polską flagą na scenie;) Tak naprawdę, to wygrana w Imagine Cup to nasze kilkuletnie marzenie i myślę, że będziemy się czuli w pewnym stopniu spełnieni (przynajmniej na jakiś czas). Imagine Cup w pewnym momencie staje się stylem życia, zaczyna towarzyszyć Ci każdego dnia. Wygrana byłaby oczywiście największą nagrodą. Nie oznacza to jednak, że skończymy z tym konkursem przygodę. Chcielibyśmy go promować i namawiać innych do wzięcia udziału. Chcemy także startować w kategorii Game Development w przyszłym roku.

6. Jesteście jedynym tegorocznym finalistą z Polski, który miał szansę walczyć w ostatniej rundzie Imagine Cup. Czy wykorzystacie Wasze doświadczenie?

Doświadczenie w tym konkursie to najsilniejsza broń. W imagine Cup trzeba się wpasować - nie każda rewolucyjna aplikacja zostanie zauważona. Podam pewien przykład. Ostatnio ogladaliśmy z drużyną na youtube prace oddane w kategorii Game Development. Wśród nich zauważyliśmy dwa tytuły, o których powiedzieliśmy: "zobacz, ta gierka na pewno dostanie się do finałów". Te gry nie były wcale piękne. Miały brzydką grafikę i były 2D, jednak miały to "coś", co pozwala powiedzieć o tych grach, że są "imaginecupowe" - były bardzo proste, ale za to grywalne i zwracały uwagę na problemy ludzkości. Kilka dni później okazało się, że gry faktycznie dostały się do pierwszej szóstki. Dlatego właśnie biorąc pod uwagę doświadczenie, które nabyliśmy na zeszłorocznych finałach w paryżu, mamy nadzieję, że udało nam się właśnie stworzyć "imaginecupową" aplikację;)

7. Zakwalifikowanie się dwukrotnie do finału do duży sukces - co należy robić, aby być tak dobrym?

Wierzyć w swój projekt, wierzyć w swój projekt, wierzyć w swój projekt i polubić kawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje