Reklama

Polska gospodarzem Imagine Cup 2010!

Polacy zostaną gospodarzami finału największych na świecie igrzysk technologicznych - Imagine Cup. Polska jest pierwszym krajem z tej części Europy, który otrzymał taką szansę. INTERIA.PL donosi o tym jako pierwsza w kraju.

- Z przyjemnością ogłaszam, że światowe finały Imagine Cup 2010 odbędą się w Polsce - powiedział Steve Ballmer, prezes Microsoft Corporation - organizatora Imagine Cup - podczas konferencji prasowej. - Ta coroczna impreza gromadzi setki młodych pasjonatów technologii, którzy przed panelem ekspertów prezentują kreatywne i innowacyjne zastosowania technologii. W konkursie tym zawsze uczestniczy duża grupa polskich studentów. Tym razem Polska zyskuje ekscytującą szansę, żeby w 2010 roku przyjąć u siebie przyszłych liderów technologii - dodając.

Reklama

Teraz Polska

Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. Studenci z dowolnej uczelni wyższej mogą zgłosić się do zawodów i zmierzyć ze swoimi kolegami-studentami z całego świata. Polacy co roku odnoszą sukcesy w Imagine Cup.

W 2007 roku - podczas finałów w Seulu - aż trzy polskie zespoły zajęły pierwsze miejsca w kategoriach - Algorytm, Film Krótkometrażowy oraz Fotografia. W zeszłym roku - podczas finałów w Paryżu - dwie drużyny z Polski zajęły trzecie miejsca w kategoriach Projektowanie Systemów Wbudowanych oraz Projektowanie Oprogramowania - Nagroda za Interoperacyjność. Portal INTERIA.PL była jedynym przedstawicielem polskich mediów przygotowujących korespondencję z Francji.

W poprzednich latach finały odbywały się następujących miastach

Rok 2003 - Barcelona, Hiszpania

Rok 2004 - Sao Paulo, Brazylia,

Rok 2005 - Yokohama, Japonia,

Rok 2006 - Delhi, Indie,

Rok 2007 - Seul, Korea Południowa,

Rok 2008 - Paryż, Francja

W tym roku gospodarzami finałów jest Egipt. Tegoroczny motyw przewodni konkursu Imagine Cup brzmi: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". Oznacza to, że wszystkie projekty studentów będą musiały wiązać się właśnie z tą tematyką ukonstytuowaną w Milenijnych Celach Rozwoju autorstwa ONZ.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | "Imagine" | Imagine

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje