Reklama

Połowa Francuzów przyznaje się do piractwa

Połowa Francuzów przyznaje, że nielegalnie ściąga z internetu treści objęte prawami autorskimi - wskazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez służby do walki z piractwem internetowym.

Najczęściej ściągane są pliki z muzyką - do ich nielegalnego pobierania przyznaje się 57 proc. Francuzów. Kolejne miejsca zajmują pliki wideo (48 proc.), fotografie (44 proc.), seriale telewizyjne (38 proc.) oraz gry wideo (36 proc.).

Reklama

36 proc. ankietowanych deklaruje, że ściąga nielegalne treści tylko sporadycznie, ale 13 proc. robi to regularnie. 37 proc. respondentów uzasadnia fakt nielegalnego pobierania plików tym, że na rynku legalnym produkty te są zbyt drogie, 21 proc. tym, że w internecie jest pełniejsza oferta, a 13 proc. po prostu przyzwyczajeniem.

Większość (56 proc.) internetowych piratów stanowią mężczyźni. Najczęściej nielegalnie ściągają pliki w internecie osoby bardzo młode: w wieku od 15 do 24 lat (70 proc.), a więc takie, które nie mają jeszcze wysokich dochodów. Jednak nawet wśród starszych - od 25 do 39 lat - odsetek piratów wynosi aż 55 proc.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: piractwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje