Reklama

Policja poszukuje osób oszukanych na stronie sklepu Incomp.pl

Policjanci poszukują osób, które zostały oszukane dokonując zakupów sprzętu RTV i AGD za pośrednictwem strony internetowej www.incomp.pl. Rzeczywisty sklep Incomp z siedzibą w Rzeszowie nie prowadzi sprzedaży internetowej, a jego dane zostały nielegalnie wykorzystane przez oszustów.

Sprawa zaczęła się w połowie czerwca od zawiadomienia właścicielki sklepu. Zgłaszająca prowadzi sklep stacjonarny ze sprzętem RTV i AGD w Rzeszowie. Od około dwóch tygodni zaczęli kontaktować się z nią klienci żądając wywiązania się z umów zawartych w sklepie internetowym pod adresem www.incomp.pl. Ponieważ sklep Incomp nie prowadzi sprzedaży internetowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, m in. bezprawnego posłużenia się danymi jej firmy, właścicielka zawiadomiła policjantów z rzeszowskiej komendy.

Reklama

Strona nie jest już aktywna, chociaż w wyszukiwarce Google nadal znajdziemy podstawowe informacje o jego działalności. Warto uważać, bo fałszywy sklep internetowy może wrócić do sieci, zmieniając naa przykład wyłącznie końcówkę adresu.

Do tej pory policjanci przyjęli także zawiadomienia od kilku osób z terenu Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Szereg osób zostało również oszukanych na terenie kraju. Postępowanie przygotowawcze w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

O co prosi policja?

Osoby, które kupowały w sklepie internetowym poprzez stronę www.incomp.pl  i zostały oszukane, to znaczy dokonały wpłaty nie otrzymując towaru lub zwrotu gotówki proszone są o zgłaszanie tego faktu Policji. Zawiadomienia w przedmiotowej sprawie należy składać w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce Policji. Do złożenia zawiadomienia niezbędne będą w szczególności następujące dokumenty: potwierdzenie dokonania przelewu i wydruki prowadzonej korespondencji;


Informacja prasowa/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje