Polbox pożera maile

Od pewnego czasu Polbox stosuje dziwną praktykę polegającą na blokowaniu listów elektronicznych, które wysyłane są do użytkowników serwisu z serwerów nie mających odwrotnego DNSu. Firma obsługuje całkiem sporą ilość darmowych kont, ale niektóre osoby nie mogą na nie wysłać listów. Nie mogą nawet zgłosić Polboxowi problemu, bo ten kasuje wszystko jak leci jeżeli tylko nadawca nie ma "reverse DNS".

Co gorsze, użytkownicy Polboxu nawet nie wiedzą, że ktoś usiłował wysłać im list. Przesyłka jest natychmiast kasowana, a nadawca dostaje lakoniczny komunikat z programu pocztowego: (reason: 550 ACCESS DENIED - no reverse DNS entry for this IP).

Reklama

Jest to pierwszy znany mi przypadek, gdy duża firma internetowa wprowadza tak kłopotliwe rozwiązanie. Być może przyczyną jest spam wysyłany zwykle z takich domen, ale to nie powód aby nadawców i odbiorców potraktować w taki sposób. Jest wiele metod, z których korzystają inni dostawcy usług internetowych.

Reakcja Polboxu na zgłoszenie problemu jest następująca: "Proponujemy zgłosić się do administratora domeny odwrotnej z prośbą o wpisanie reverse DNS dla klasy/adresu."

Nasza propozycja jest inna. Najlepiej założyć konto u innego dostawcy usług. Darmowe konta oferują m.in. portale. Tam nie ma takich problemów z przesyłaniem poczty. [dm]

(zródło: Web.Reporter.pl: http://web.reporter.pl/)

Dowiedz się więcej na temat: firma | e-mail

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje