Paryż rajem dla internautów

Już niedługo Paryż ma się stać rajem dla internautów. Wystarczy odpowiednio wyposażony laptop żeby serfowac po Internecie siedząc w autobusie, na ulicznej ławce, w parku lub na tarasie kawiarni czy restauracji. Nie będzie potrzeba ani telefonicznego gniazdka ani nawet telefonu komórkowego.

We francuskiej stolicy testowany jest bowiem system bezprzewodowych połączeń internetowych, który jeśli wzbudzi zainteresowanie potencjalnych klientów, będzie prawdopodobnie najbardziej rozwinięty na świecie.

Reklama

Testowany już od kilku tygodni w Paryżu system wykorzystuje anteny połączone z siecią światłowodów, w które wyposażone jest tamtejsze metro.

Na razie anten jest tylko kilkanaście, ale jeżeli ta nowość wzbudzi zainteresowanie internautów, to od następnego roku co najmniej 2-3 anteny tego typu zaczną być instalowane przy każdej stacji metra, których we francuskiej stolicy jest blisko 400.

Krótko mówiąc z bezprzewodowych połączeń internetowych będzie można korzystać prawie w dowolnie wybranym punkcie miasta.

Do połowy tego roku korzystanie z testowanego systemu jest darmowe. Później ma być płatne, ale prywatni inwestorzy nie ustalili jeszcze ceny abonamentu.

RMF/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paryż

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje