#OpNice - Anonimowi zapowiadają odwet za zamach w Nicei

Grupa haktywistów Anonymous rozpoczęła walkę z terrorystami, którzy mogli pomagać w zorganizowaniu zamachu w Nicei. Podobne działania zostały podjęte po zamachach w Paryżu oraz Brukseli. Anonimowi umieścili w sieci materiał wideo informujący o operacji o nazwie #OpNice.

"Spodziewajcie się naszej pełnej mobilizacji. Zneutralizujemy każdego, kto zaatakuje naszą wolność" - zapowiadają w materiale wideo Anonimowi. Ich groźby zostały wymierzone w osoby mogące mieć coś wspólnego z zamachem w Nicei. Nowa operacja nosi nazwę #OpNice. Podobne działania zostały podjęte ze strony Anonimowych po zamachach w Paryżu i Brukseli.

Trudno jednoznacznie ocenić efekty "walki" haktywistów z Państwem Islamskim. Po zamachach w Paryżu haktywiści napisali: "Wojna została wypowiedziana (...) Anonymous będzie polował na was na całym świecie. Wiedzcie, że znajdziemy was". Wojna w cyberprzestrzeni ograniczyła się do zablokowania kont na Twitterze - jak z czasem miało się okazać, zaatakowano konta nie mające wiele wspólnego z terroryzmem. W sumie Anonimowi zlikwidowali ponad 5 tys. konta na Twitterze. Anonimowi odnieśli jednak pewne sukcesy - internetowy trop zawiódł haktywistów do amerykańskiej firmy CloudFlare zajmującej się bezpieczeństwem. Jedną z jej usług jest wsparcie dla serwisów zagrożonych atakami typu DDoS (więcej o tej firmie ataków piszemy w tym materiale).

Warto pamiętać, że haktywistów Anonymous nie można w żadnym stopniu określać mianem zorganizowanej grupy z jasną strukturą. W rzeczywistości to rozbite po całym świecie komórki, nie brakuje ludzi, którzy podają się za Anonimowych lub współpracują z nimi, ale często jednocześnie działają na własną rękę.

Wszystkie informacje na temat zamachu w Nicei można znaleźć w raporcie specjalnym serwisu Fakty


Reklama


Dowiedz się więcej na temat: Anonimowi | nicea

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje