Reklama

Nowy szkielet dla Polski

Internet Partners i ProNet Communications poinformowały o uruchomieniu jednej z największych w Polsce sieci szkieletowych przeznaczonych do obsługi ruchu internetowego. Sieć, która została oparta na bazie łączy stałych dzierżawionych od kilku operatorów, m.in: TP SA, PKP, Tel-Energo oraz Telbank obejmuje 17 największych miast Polski oraz Berlin i Pragę i umożliwia transmisję od 34 Mps do 2,5 Gbps na poszczególnych kierunkach w zależności od zapotrzebowania.

Najważniejszym elementem nowej sieci jest jedno z największych w Polsce połączeń do międzynarodowych sieci internetowych. Jest ono realizowane przy wykorzystaniu wysokowydajnych routerów Cisco Systems GSR oraz 2,5Gb łącza Warszawa-Berlin zrealizowanego w najnowocześniejszej technologii światłowodowej WDM. Rozprowadzanie pakietów IP po świecie zapewnia jedna z największych międzynarodowych sieci Internetowych - Ebone (www.ebone.com).

Reklama

Nowe wysokiej jakości międzynarodowe łącze internetowe będzie wykorzystywane zarówno do obsługi ruchu internetowego klientów biznesowych Internet Partners jak i operatorów telekomunikacyjnych i ISP, którym usługi świadczy ProNet.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Berlin | internet | szkielet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje