Nowy algorytm Google potrafi skutecznie rozgryźć kod CAPTCHA

Firma Google stworzyła nowy algorytm, który pozwala rozpoznawać numery domów sfotografowane na potrzeby Street View. Nowy mechanizm jest jednak tak skuteczny, że z powodzeniem może odczytać niemal każdy kod CAPTCHA.

Nowy algorytm Google potrafi rozpoznać numer domu w około 90 proc. przypadków. Jest to wynik niezwykle wysoki, biorąc pod uwagę, że zdjęcia często robione są w różnych, niekiedy niesprzyjających warunkach (złe oświetlenie, kiepski kąt itp.). Mechanizm pozwolił już rozpoznać około 100 milionów numerów domów na całym świecie.
 
Twórcy postanowili przetestować algorytm na przykładzie zabezpieczeń CAPTCHA. W przypadku najtrudniejszych kodów, mechanizm osiągnął skuteczność na poziomie 99,8 proc.!
 
Okazuje się zatem, że z mechanizmem, który ma potwierdzać człowieczeństwo (wszak po to CAPTCHA powstała) znacznie lepiej radzi sobie... komputer. Żaden człowiek nie osiągnie bowiem tak wysokiej skuteczności w przepisywaniu znaków, które bardzo często są trudne do odczytania.
 
Wbrew pozorom nie jest to dobra informacja. Dzięki tego typu algorytmowi mniej uczciwi internauci mogą w prosty sposób obejść zabezpieczenia, by zalać swoim spamem strony internetowe. A tego raczej nie chcemy.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje