Reklama

Nowy algorytm Google potrafi skutecznie rozgryźć kod CAPTCHA

Firma Google stworzyła nowy algorytm, który pozwala rozpoznawać numery domów sfotografowane na potrzeby Street View. Nowy mechanizm jest jednak tak skuteczny, że z powodzeniem może odczytać niemal każdy kod CAPTCHA.

Nowy algorytm Google potrafi rozpoznać numer domu w około 90 proc. przypadków. Jest to wynik niezwykle wysoki, biorąc pod uwagę, że zdjęcia często robione są w różnych, niekiedy niesprzyjających warunkach (złe oświetlenie, kiepski kąt itp.). Mechanizm pozwolił już rozpoznać około 100 milionów numerów domów na całym świecie.
 
Twórcy postanowili przetestować algorytm na przykładzie zabezpieczeń CAPTCHA. W przypadku najtrudniejszych kodów, mechanizm osiągnął skuteczność na poziomie 99,8 proc.!
 
Okazuje się zatem, że z mechanizmem, który ma potwierdzać człowieczeństwo (wszak po to CAPTCHA powstała) znacznie lepiej radzi sobie... komputer. Żaden człowiek nie osiągnie bowiem tak wysokiej skuteczności w przepisywaniu znaków, które bardzo często są trudne do odczytania.
 
Wbrew pozorom nie jest to dobra informacja. Dzięki tego typu algorytmowi mniej uczciwi internauci mogą w prosty sposób obejść zabezpieczenia, by zalać swoim spamem strony internetowe. A tego raczej nie chcemy.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje