Reklama

Nowe produkty Google

Dziś Google zaprezentuje nowy sprzęt i oprogramowanie do obsługi Internetu i wewnętrznych sieci korporacyjnych. Już na początku bieżącego roku Google pokazało, że chętnie podzieli się swoim doświadczeniem w technologiach przeszukiwania sieci.

Firma - pokazując, że algorytmy opracowane dla potrzeb skanowania Internetu świetnie radzą sobie także w sieciach Intranet - rozpoczęła ekspansję na rynek korporacyjny. Doświadczenia Google mają pomóc pracownikom dużych firm w nawigowaniu pośród ogromu dokumentów elektronicznych. W styczniu w ofercie firmy zadebiutowały systemy GB-1001(cena: 28 tys. USD) i GB-8008 (250 tys. USD). Pierwszy z nich może być montowany na standardowych stojakach dla serwerów i pozwala na przechowanie indeksu 150 tys. dokumentów (do 10GB). Wersja GB-8008 (oparta na 8 systemach GB-1001) obsługuje już 7 mln dokumentów. System, który zaprezentowany będzie dzisiaj to lokujący się pomiędzy nimi GB-5005. Składa się na niego pięć serwerów pozwalających na przeszukiwanie do 3 mln dokumentów. Rozwiązanie obsługuje 200 różnych formatów plików, które potrafi konwertować do postaci strony HTML. W nowej wersji oprogramowania wprowadzono opcje, dzięki którym system jest bardziej bezpieczny. Możliwe jest m.in. oznaczenie części dokumentów klauzulą poufności - system "znajdzie je" tylko dla osób posiadających stosowne uprawnienia.

Reklama

Oczywiście szefowie Google liczą na nie tylko na zainteresowanie dużych korporacji, ale też sektora edukacyjnego czy instytucji rządowych - nowe systemy mogą np. obsługiwać strony WWW na których obywatele szukają informacji o przepisach prawa. Jak do tej pory produkty Google zakupiło już m.in. laboratorium należące do amerykańskiego Departamentu Energii oraz kalifornijski Departament Transportu.

(4D)

Dowiedz się więcej na temat: Google | google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje