Nie tylko "Lubię to" na Facebooku

Oprócz osławionego przycisku "Lubię to", na Facebooku ma się pojawić także opcja wyrażania innych opinii na temat postów umieszczonych w serwisie. Czy doczekamy się zatem przycisku "Nie lubię"?

O zmianach poinformował sam twórca portalu, Mark Zuckerberg. Przyznał on, że użytkownicy Facebooka już od dawna domagają się wprowadzenia w serwisie przycisku "Nie lubię". Zuckerberg przyznał jednak, że taka funkcja raczej nie zostanie wprowadzona. Zamiast niej Facebook chce uruchomić testy przycisków, które umożliwiają "wyrażanie innych emocji".

Reklama

Twórca portalu społecznościowego zdaje sobie sprawę, że użycie przycisku "Lubię to" może być w niektórych przypadkach bardzo niestosowne (doniesienia o wypadkach, wojnach etc.), lecz jest również zdania, że wprowadzenie prostej opcji "Nie lubię" nie rozwiąże problemu. Przycisk taki mógłby być bowiem wykorzystywany do odrzucania lub krytykowania innych wpisów (np. należących do konkurencyjnych firm). 

Właśnie z tego względu na Facebooku wprowadzonych zostanie prawdopodobnie klika różnych, bardziej precyzyjnych przycisków. Według niepotwierdzonych doniesień, mogą to być np. opcje: "Solidaryzuję się/Jestem solidarny" lub "Współczuję". Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła i będzie zależeć od wyników testów przeprowadzonych przez portal.    
 

 

Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje