Reklama

Najciekawsze wirusy 2010 roku

Laboratorium PandaLabs przygotowało listę najbardziej oryginalnych wirusów 2010 roku - warto ją sprawdzić.

Po raz kolejny laboratorium PandaLabs przygotowało podsumowanie roku z przymrużeniem oka, dokonując przeglądu wirusów, które pojawiły się ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W tym roku było to nie lada wyzwanie: otrzymaliśmy ponad 20 milionów nowych odmian złośliwych kodów. Jak co roku nie jest to lista najbardziej płodnych wirusów ani tych, które spowodowały najwięcej infekcji, ale przegląd wirusów, które z różnych względów, zwróciły naszą uwagę. Oto złośliwe kody, które zakwalifikowały się do kroniki wirusów 2010:

Reklama

Psotny wielbiciel Maców:

Na ten tytuł zapracował program do zdalnego sterowania o niepokojącej nazwie HellRaiser.A. Wirus atakuje tylko systemy Mac, a jego instalacja wymaga zgody użytkownika. Po zainstalowaniu program może zdalnie kontrolować system, wykonując wiele funkcji... łącznie z otwieraniem tacy na DVD!

Dobry Samarytanin:

Niektórzy pewnie już zgadli. Bredolab.Y przybiera postać wiadomości od pomocy technicznej firmy Microsoft z informacją o nowej łatce bezpieczeństwa dla programu Outlook, którą należy niezwłocznie zainstalować. Ostrożnie! Jeżeli pobierzesz tego antywirusa, na twoim komputerze zostanie zainstalowany program typu rogueware o nazwie SecurityTool, który poinformuje cię, iż twój system jest zainfekowany oraz wskaże rozwiązanie, które należy kupić. Oczywiście jeśli zapłacisz, nie otrzymasz żadnego programu, problem pozostanie, a twoje pieniądze przepadną.

Lingwista roku:

Nastały ciężkie czasy. Hakerzy muszą stale przystosowywać się do nowych trendów, dwojąc się i trojąc, aby znaleźć nowe ofiary. Ich determinacja nie zna granic. Uczą się nawet języków! Nagrodę dla lingwisty roku przyznajemy MSNWorm.IE. Ten niepozorny wirus jest rozpowszechniany przez komunikator MSN Messenger poprzez link zachęcający użytkowników do obejrzenia pewnego zdjęcia. Robi to w 18 językach! Przynajmniej emotikonka :D na końcu jest uniwersalna.

Jeśli jesteście ciekawi, jak w innych językach zachęca się do obejrzenia zdjęcia, poniższa lista zaoszczędzi wam poszukiwań.

Hiszpański: mira esta fotografia :D

Angielski: seen this?? :D look at this picture :D

Portugalski: olhar para esta foto :D

Francuski: regardez cette photo :D

Niemiecki: schau mal das foto an :D

Włoski: guardare quest'immagine :D

Holenderski: bekijk deze foto :D

Szwedzki: titta p? min bild :D

Duński: ser p? dette billede :D

Norweski: se p? dette bildet :D

Fiński: katso t?t? kuvaa :D

Słowieński: poglej to fotografijo :D

Słowacki: pozrite sa na tto fotografiu :D

Czeski: pod?vejte se na mou fotku :D

Polski: spojrzec na to zdjecie :D

Rumuński: uita-te la aceasta fotografie :D

Węgierski: n?zd meg a k?pet :D

Włoski: bu resmi bakmak :D

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje