Reklama

Microsoft przeciwko sieci botów

Gigant z Redmond otrzymał od sądu federalnego w stanie Wirginia zezwolenie na podjęcie specjalnych działań przeciwko sieci botów Waledac. W tym celu 277 adresów IP zostanie odciętych od sieci - zakomunikował Microsoft. W poniedziałek (22.02.1010) koncern złożył w tej sprawie skargę przeciw 27 nieznanym podmiotom.

Reklama

Na mocy orzeczenia sędziego, spółka VeriSign, której podlega domena najwyższego poziomu - .com - musi tymczasowo odłączyć od sieci adresy zidentyfikowane przez Microsoft jako podejrzane. Przypuszczalnie są one używane przez przestępców do kierowania przesyłem danych w botnecie.

Reklama

We wtorek (23.02.2010) Microsoft rozpoczął informowanie właścicieli domen o wydanym orzeczeniu - pisze "The Wall Street Journal". Podobno wszystkie dane kontaktowe dla wspomnianych bloków adresowych wskazują na Chiny.

Jak ocenia Microsoft, Waledac to jedna sieć złożona z setek tysięcy zainfekowanych komputerów rozsianych po całym świecie. Każdego dnia jest ona w stanie rozesłać 1,5 miliarda wiadomości spamowych. Koncern wyliczył, że w okresie od 3 do 21 grudnia tylko na konta usługi Hotmail trafiło 651 milionów listów ze spamem pochodzących z sieci Waledac.

HeiseOnline

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: koncern | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje