Media: W 2017 roku ruszy serwis telewizyjny YouTube

YouTube pracuje nad stworzeniem płatnego serwisu Unplugged, który będzie oferował użytkownikom dostęp do telewizji kablowej w streamingu; start serwisu planowany jest już na przyszły rok - informują amerykańskie media.

Unplugged jest obecnie jednym z największych priorytetów dla YouTube. Gigant internetowy prowadzi już rozmowy z pięcioma największymi nadawcami w Stanach Zjednoczonych, m.in. z NBCUniversal, Viacom, Twenty-First Century Fox i CBS, ale na razie nie uzyskał jeszcze praw do emisji - podkreślają osoby zbliżone do rozmów, cytowane m.in. przez portal PCMag i Bloomberga.

Reklama

Należący do Google'a YouTube chce wprowadzić więcej płatnych treści premium, by uzupełnić część serwisu utrzymującą się z dochodów z reklam. W ubiegłym roku wystartował pierwszy płatny serwis YT, Red.

Nieoficjalnie wiadomo, że YT pracuje nad stworzeniem internetowej telewizji kablowej już od 2012 roku, ale według jednego z informatorów w ostatnich miesiącach prace nad projektem nabrały tempa. PCMag przypomina, że nad podobnymi przedsięwzięciami pracują już Apple i Amazon.

YouTube odmówił komentarza.

akl/ malk/

Dowiedz się więcej na temat: youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje