Reklama

Masakra zapowiedziana w sieci

Sprawca masakry w szkole w Winnenden prawdopodobnie zapowiedział ją w nocy z wtorku na środę (10/11.03.2009) na forum internetowym - poinformował minister spraw wewnętrznych Badenii-Wirtembergii Heribert Rech.

Według policji 17-letni Tim K. który w środę zabił 15 osób, może być autorem postu na forum, w którym napisał, że "ma dosyć życia" i "wszyscy się z niego śmieją". Dodał, że ma w domu broń i uda się rano do swojej dawnej szkoły. "Jutro o mnie usłyszycie" - miał napisać.

Reklama

Nastolatek napisał też: "Mam dość tego próżniaczego życia. Ciągle to samo. Wszyscy mnie wyśmiewają, nikt nie dostrzega mojego potencjału. Mówię poważnie. Mam tu broń. Jutro pójdę do mojej szkoły i urządzę pięknego grilla. Usłyszycie o mnie. Zapamiętajcie sobie nazwę miejscowości: Winnenden".

O tym, że post takiej treści został zamieszczony w internecie, poinformował w środę wieczorem policję ojciec 17-latka z Bawarii, który w nocy z wtorku na środę uczestniczył w rozmowie na forum. Nie potraktował on poważnie groźby internauty z Winnenden. Powiedział o nich ojcu dopiero, gdy dowiedział się z mediów o masakrze.

Minister Rech poinformował też, że w 2008 roku Tim K. leczył się psychiatrycznie z powodu depresji. Przerwał jednak terapię.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: minister | forum | winnenden | Masakra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje