Reklama

Kłamstwa na portalach randkowych

Amerykański portal OkCupid (4,5 miliona unikalnych użytkowników dziennie) zebrał informacje podawane przez userów na swój temat i porównał z rzeczywistością. Wynik nie przyniósł niespodzianki - w sieci kłamiemy na potęgę.

Na portalach randkowych szuka się kogoś wyjątkowego, więc trzeba się zaprezentować jako osoba atrakcyjna. "Podkręcanie" własnego wizerunku to wręcz norma.

Reklama

"Mam 182 cm wzrostu"

W rzeczywistości ludzie są o 5 centymetrów niżsi niż podają w swoim profilu. Jak wynika z porównania, albo mężczyźni zarejestrowani na OkCupid nie są reprezentatywną próbką populacji, albo to siedlisko łgarzy. Widzicie, że krzywa z portalu jest przesunięta na prawo w porównaniu ze statystykami?

Co ciekawe, z kobietami jest bardzo podobnie. Zwracamy więc honor Panom i zadajemy pytanie: dlaczego ludzie kłamią w tej kwestii? Odpowiedź jest prosta - wyżsi osobnicy mają więcej parterów seksualnych. Jak pokazuje ten wykres, do momentu, gdy stają się zbyt wysocy.

Mechanizm wydaje się prosty, ale są wyjątki. Niższe panie otrzymują więcej wiadomości od nieznajomych.

"Zarabiam 100 tysięcy dolarów rocznie"

Członkostwo w serwisie randkowym działa jak najlepszy fundusz inwestycyjny. Realne dochody użytkowników portalu są o 20 procent niższe od deklarowanych. Oto, jak wygląda porównanie deklarowanych i rzeczywistych zarobków.

Gdyby wierzyć w to, co deklarują poszukujący partnera, w USA jest czterokrotnie więcej osób zarabiających 100 tysięcy dolarów rocznie, niż wskazują statystyki. Według oficjalnych danych, kobiety zarabiają 76 centów na każdego dolara, którego zarabia mężczyzna, ale na portalu "dopisują" sobie trochę i wychodzi 85 centów.

Czy to się opłaca? Jak najbardziej! Szczególnie mężczyźni otrzymują znacznie więcej wiadomości od nieznajomych, jeśli deklarują większe dochody.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kłamstwa | portale randkowe | portal randkowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje