Reklama

Juwenalia - kolejny temat na facebookowe oszustwa

Trwają Juwenalia - studencie imprezy stały się kolejnym sposobem na wymuszenie "lajków" na Facebooku. Po sieci zaczynają krążyć kolejne oszustwa mające przy pomocy taniej sensacji przyciągnąć internautów.

Reklama

Tego typu sytuacje zdarzają się dość regularnie. Na Facebooku pojawiają się coraz to nowsze "sensacje", które mają zwrócić naszą uwagę i sprawić, że klikniemy w link, by obejrzeć wideo. Najczęściej dotyczą one tragedii, czasami przedstawiają zmyśloną aferę. W rzeczywistości powstały tylko i wyłącznie po to, aby zdobyć nasze "polubienie" - najczęściej nieświadome. 

Reklama

- Choć metody wymuszeń znaczników "Lubię to" nie zmieniają się, zagrożenie to jest stale bardzo popularne i ciągle dają się na niego nabierać kolejni użytkownicy - mówi Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG. - Trzeba pamiętać o tym, że autorzy fałszywych wiadomości wybierają informacje, które są aktualnie na topie: tak było  np. w przypadku fałszywych wieści o odnalezieniu malezyjskiego Boeinga, które wykryliśmy kilka tygodni temu.

Juwenalia trwają, a na Facebooku oprócz zaprezentowanego powyżej zdjęcia, pojawiło się kolejne tego typu oszustwo. Musimy uważać na co klikamy, i co takiego trafia na facebookową tablicę naszych znajomych.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje