Reklama

Jak przyspieszyć internet w naszym domu?

Powolne połączenie internetowe, częste przestoje w transferze danych czy rozłączanie się sieci – te problemy są zmora każdego, kto pracuje lub uczy się w domu. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów na naprawianie tego problemu.

Sprawdź przyczynę

W momencie gdy zaobserwujemy mozolne wczytywane strony internetowe oraz ograniczoną prędkość pobierania plików, warto sprawdzić z jaką rzeczywistą prędkością pracuje nasz internet. W tym celu należy się udać na dowolną stronę testującą szybkość naszego łącza. Jeśli przeprowadzony test wykazuje wyniki dużo niższe niż widniejące na umowie z operatorem internetowym, warto wtedy skontaktować się z infolinią i zgłosić wszelkie uwagi.

Reklama

Wbrew pozorom częste przerwy w dostępnie do sieci oraz jej znaczące spowolnienie, mogą wynikać z awarii technicznej u samego dostawcy.

Okablowanie

Jeśli dostawca nie zgłosi problemów po swojej stronie, warto sprawdzić kilka potencjalnych przyczyn gorszej jakości połączenia. Jedną z nich może być kiepski stan okablowania łączącego router z gniazdem telefonicznym i samym komputerem. Jeśli korzystamy z wiekowych przewodów ADSL / Ethernet, dobrym posunięciem będzie wymienienie ich na nowe. Warto także sprawdzić ich stan pod kątem ewentualnych pęknięć lub nadszarpnięć przy samych gniazdach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: internet | komputer | prędkość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje