Reklama

Internet ważniejszy od seksu

Nieprawdopodobne, ale potwierdzone badaniami. Seks jest często mniej ważny niż dostęp do internetu. Badania mówią wprost: we współczesnej gospodarce większość dorosłych uważa internet za kluczowy element codziennego życia.

Reklama

Większość kobiet przedkłada dostęp do internetu nad telewizję, niektóre nad seks. Większość badanych w USA twierdzi, że internet jest również ważniejszy niż telewizja. Według ankiety "Internet Reliance in Today's Economy", przeprowadzonej niedawno przez Harris Interactive i sponsorowanej przez Intela, większość dorosłych Amerykanów uważa, że w obecnej sytuacji gospodarczej dostęp do internetu jest niezbędny w codziennym życiu. Niektórzy twierdzą, że jest ważniejszy niż telewizja i uprawianie seksu.

Reklama

Większość bez internetu nie może - bez seksu jakoś obleci

Ankieta pokazała, że 65 procent dorosłych uważa, że nie mogłoby żyć bez dostępu do internetu, jeszcze więcej - 71 procent - odpowiedziało, że ważne lub bardzo ważne jest posiadanie urządzenia zapewniającego dostęp do internetu, takiego jak laptop, netbook lub mobilne urządzenie internetowe (MID), które może zapewnić bieżące informacje o ważnych kwestiach, na przykład o stanie gospodarki.

Większość dorosłych Amerykanów twierdzi też, że we współczesnej gospodarce internet jest kluczowym narzędziem do zarządzania osobistymi finansami oraz do wyszukiwania rabatów i najlepszych ofert podczas kupowania online. Wielu ankietowanych uznaje dostęp do internetu za nieodzowny w porównaniu z innymi uznaniowymi czynnościami, takimi jak jedzenie na mieście, kupowanie ubrań albo chodzenie na siłownię.

Internet najważniejszym medium

95 procent dorosłych Amerykanów uważa za bardzo ważne, ważne lub dość ważne, aby ludzie dysponowali urządzeniami zapewniającymi dostęp do internetu. Większość (82 procent) twierdzi, że urządzenia internetowe pozwalają im na bieżąco monitorować stan gospodarki. 87 procent dorosłych mówi, że dostęp do internetu pomógł im oszczędzić pieniądze. Spośród nich:

- 84 procent zaoszczędziło pieniądze przez porównywanie cen online i wyszukiwanie najlepszej oferty przed podjęciem decyzji o zakupie,

- 66 procent zaoszczędziło pieniądze po prostu przez kupowanie online,

- 65 procent mówi, że internet pomógł im zaoszczędzić pieniądze, umożliwiając wyszukiwanie kuponów, rabatów albo specjalnych promocji internetowych.

Siłownia spada z budżetu - internet musi być

Można żyć bez siłowni, ale nie bez internetu. Kiedy respondenci zostali poproszeni o ocenę pewnych uznaniowych czynności w skali od 1 (zupełnie zbyteczne) do 5 (nie można bez tego żyć), dostęp do internetu zajął pierwsze miejsce - 65 procent dorosłych Amerykanów odpowiedziało, że nie mogą bez niego żyć Poniższe usługi i czynności zostały uznane za mniej ważne:

- abonament telewizji kablowej (39 procent),

- jedzenie na mieście (20 procent),

- kupowanie ubrań (18 procent),

- chodzenie na siłownię (10 procent).

Telewizja to lokomotywa, ale poprzedniego wieku

Internet przebija telewizję. Większość (61 procent) dorosłych kobiet wolałaby zrezygnować z oglądania telewizji przez dwa tygodnie niż z dostępu do internetu przez tydzień, a ponad połowa wszystkich dorosłych Amerykanów (58 procent), kobiet i mężczyzn, zgadza się z tym. Wiele programów i filmów jest dostępnych online, a laptopy z szybkimi, energooszczędnymi procesorami umożliwiają oglądanie telewizji niemal wszędzie - nawet w podróży.

Źródło informacji

Komputer w Firmie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | ankieta | telewizja | kupowanie | seks | dostęp | internet | procent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje