Reklama

Instagram zakazany w Iranie!

Serwisy i aplikacje społecznościowe nie mają łatwego bytu w takich krajach, jak Iran. Do zestawu zbanowanych usług dołączył właśnie Instagram. Wyrok został wydany przez tamtejszy sąd ze względu na bliżej niesprecyzowane problemy z prywatnością. Popularna aplikacja służąca do publikowania zdjęć to kolejna, po Facebooku i Twitterze, zbanowana przez Iran usługa.

Mieszkańcy Iranu są coraz bardziej ograniczani przez władze. Całkiem niedawno zakazano tam WhatsApp ze względu na przejęcie aplikacji przez Facebooka. Teraz do zestawu dołącza Instagram, który również znajduje się w portfolio Marka Zuckerberga. W kraju nie można także używać Facebooka, Twittera czy chociażby YouTube’a. 

Co ciekawe, swoje konto na Instagramie posiada między innymi prezydent Iranu, natomiast minister spraw zagranicznych pomimo zakazu jest aktywnym użytkownikiem Twittera. Ten pierwszy wypowiada się zresztą przeciwko zakazom i twierdzi, że władze powinny zaufać irańskiej młodzieży.
 
Oczywiście dostęp do serwisów społecznościowych jest możliwy po zastosowaniu ogólnodostępnych sztuczek. Zakaz ma raczej formę symboliczną i jest wycelowany przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje