Reklama

"Hitler odnaleziony w bunkrze na Warmii i Mazurach" - facebookowe oszustwo

Niektórzy z użytkowników polskiego Facebooka padli ofiarą nowego oszustwa krążącego po tym serwisie społecznościowym - tym razem ludzie nabrali się na informację o Adolfie Hitlerze odnalezionym w bunkrze na Warmii i Mazurach.

Jaki jest schemat działania tego typu oszustw? Kamil Sadkowski z firmy ESET tłumaczy, że internauta wpada w pułapkę w chwili, gdy dostrzega materiał udostępniony przez jednego z jego znajomych na Facebooku. Tytuł zachęca do kliknięcia. Po wejściu na stronę użytkownik zostaje przeniesiony do innej strony internetowej, na której znajduje się rzekomy news. Potem schemat jest różny, ale zazwyczaj wiąże się z wpisaniem serii znaków lub wzięciem udziału w ankiecie. Na takich działaniach korzystają oszuści, a treść pojawia się na naszym Facebooku. Klikają w niego kolejne osoby i tak dalej. 

Reklama

Materiał zatytułowany "Hitler odnaleziony w bunkrze na Warmii i Mazurach" z odpowiednio spreparowanym zdjęciem (i informacją o rzekomym materiale wideo), pomimo bycia absurdalnym materiałem, przyciągnął uwagę internautów. Należy mieć się na baczności - oszustwo nadal krąży po sieci.

W fałszywe  wiadomości tego typu nie należy pod żadnym pozorem klikać  Nawet, jeśli zauważymy je na profilach naszych znajomych. Warto też ostrzec innych przed niebezpieczeństwem. Podobne oszustwa nie są na Facebooku niczym nowym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje