Reklama

Grecja: zakaz jednak zgodny z prawem

Sąd apelacyjny w Grecji przywrócił zakaz udostępniania i uczestnictwa w internetowych grach komputerowych. Oznacza to, że trzy osoby, które oskarżono o jego złamanie mogą jednak trafić do więzienia.

Zakaz wprowadzono w celu ograniczenia nielegalnego hazardu. Na początku września, przed sądem w Salonikach stanęli właściciele kawiarenki internetowej, którzy nie zrezygnowali z udostępniania gier sieciowych. Wtedy pozew oddalono, a zakaz uznano za niezgodny z konstytucją. Sprawa trafiła do sądu apelacyjnego; ten unieważnił postanowienie sądu niższej instancji i zarządził ponowny proces. Jeżeli tym razem mężczyźni zostaną uznani za winnych trafią do więzienia, lub zapłacą grzywnę w wysokości co najmniej 5 tysięcy euro każdy.

Reklama

Decyzja sądu nie spodobała się miłośnikom gier komputerowych. Zakaz jest sformułowany tak, że można pod niego podciągnąć wszystkie gry elektroniczne, także te w telefonach komórkowych. Jego podtrzymanie na pewno przystopuje rozwój greckiego internetu. Analitycy ostrzegają, że może też doprowadzić do zamknięcia wszystkich kawiarenek internetowych w kraju, a to nie tylko zdenerwuje ich gości, ale także wpłynie negatywnie na gospodarkę państwa.

(mobile.net.pl)

Dowiedz się więcej na temat: zakazy | kara więzienia | Grecja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje