Reklama

Gra komputerowa, która kopie kryptowaluty

Specjaliści ds. bezpieczeństwa firmy G DATA Software odkryli grę, która wykorzystuje komputery użytkowników do kopania kryptowalut.

Abstractism, gra dostępna na platformie Steam, to z pozoru idealny produkt. Nie obciąża procesora, a twórcy chwalą się, że system dźwięku w grze ASRM (Autonomous Sensory Meridian Response) może przyprawić o ciarki na plecach.W rzeczywistości nie wygląda to tak pięknie. Gra nie ma być dla nas narzędziem rozrywki, a ukrytą kopalnią Monero, drugiej, co do popularności kryptowaluty. 

 - Zaraz po uruchomieniu gry użytkownik zauważy maksymalne wykorzystanie procesora – mówi Łuksza Nowatkowski Dyrektor IT G DATA Software. Po tym przyjdą zwiększone rachunki za prąd. Oszustwo jest sprytnie przygotowane, ponieważ twórcy gry chwalą się, że ich produkt nie obciąża komputera ze względu na ograniczone właściwości graficzne. 

Reklama

Jakby tego było mało, twórcy próbują okradać graczy w inny sposób. Przedmioty, które można nabyć w grze bardzo przypominają te używane w zupełnie innej produkcji - Team Fortress 2. Kupujemy więc coś, czego nie możemy użyć. 

Zaraz po zgłoszeniu nadużyć przez specjalistów G DATA, Steam usunął grę ze swoich serwerów. Hasłem reklamowym gry było „There is no Game Over”. Jeśli nasz komputer za jej pomocą zaczął kopać kryptowaluty, to hasło to jest jak najbardziej wiarygodne i prawdziwe.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje