Reklama

Google Search jeszcze bardziej konkurencyjny dla Wikipedii

Google nie zwalnia tempa i wprowadza kolejne informacje automatyczne. Wpisując interesujące nas zagadnienie w wyszukiwarce, do tej pory wyświetlały nam się jedynie podstawowe dane o konkretnym haśle. W przypadku wyszukania na przykład postaci historycznej, takiej jak Napoleon Bonaparte, mieliśmy automatycznie generowane informacje o jego dacie urodzenia oraz śmierci, a także o pełnionej funkcji, wraz ze zdjęciami.

Już samo zastosowanie tego usprawnienia wywołało sporo kontrowersji, ponieważ pojawiły się opinie, że to jawna kopia Wikipedii i nieuczciwa konkurencja. Google postanowiło jednak nie poprzestawać na tym procederze i pójść jeszcze o krok dalej!

Reklama

Tym razem firma wzięła na warsztat zespoły muzyczne, dodając do wyników wyszukiwania ich wszystkie utwory i albumy. Co więcej, belki z nazwą zespołu zostały, w wersji mobilnej wyszukiwarki, dostosowane kolorystycznie do aktualnych barw zespołu oraz ich loga. Trzeba przyznać, że to prawdziwa gratka dla fanów muzyki i poszukiwaczy konkretnej płyty, czy piosenki. Całość prezentuje się całkiem nieźle.

Co ciekawe, twórcy najsłynniejszej wyszukiwarki na świecie, nie zapomnieli także o polskich zespołach, wnioskuję więc, że jest to aktualizacja o zasięgu globalnym.Nie wiem, czy działali na podstawie jakiegoś algorytmu, Muzyki Google Play, czy podebrali dane z Wikipedii - ale z całą pewnością zrobili to dobrze.

Postępująca monopolizacja usług spod ramienia Google może sprawić, że już wkrótce koncern w automatycznych wynikach wyszukiwania skolekcjonuje wszelkie możliwe informacje, dostępne od ręki. Myślicie, że to dobra wróżba?

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje