Google Plus ma już ponad 400 mln użytkowników

Serwis społecznościowy Google w dalszym ciągu jest daleko w tyle za Facebookiem. Sceptycy są zdania, że pomysł Google okazał się nie do końca trafiony i na dłuższą metę nie ma szans z dziełem życia Zuckerberga. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się statystykom, to okaże się, Google ma powody do dumy - zwłaszcza, że Google Plus osiągnęło właśnie 400 milionów użytkowników.

To jednak nie wszystkie dane, bowiem miesięcznie serwis odwiedza ponadto 100 mln aktywnych użytkowników. Jeśli porównamy te dane do Facebooka, który w lipcu osiągnął 955 mln użytkowników, to może wydawać się, że to słaby wynik. Trzeba jednak pamiętać, że Google Plus osiągnęło ten rekord w zaledwie 12 miesięcy, podczas gdy Facebook potrzebował na zdobycie swojej grupy docelowej aż ośmiu lat.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że Google Plus nie zamierza zwalniać pod tym względem. Jeśli sytuacja w dalszym ciągu będzie się utrzymywać, to już za 2 lata Facebook mógłby stracić pozycję lidera. Oczywiście za wcześnie na takie założenia, jednak trzeba pamiętać, że trendy w tym sektorze potrafią zmieniać się co kilka lat, czego przykładem jest choćby MySpace.

Taka a nie inna sytuacja rozwoju Google Plus wynika w dużej mierze z polityki firmy, która łączy kilka usług, pozwalając na korzystanie na przykład poprzez Gmaila lub Youtube. Jak widać jest to klucz do sukcesu z którego również sprawę zdaje sobie Facebook. Już teraz chce bowiem stworzyć własną wyszukiwarkę, która zapewne również będzie zintegrowana z serwisem społecznościowym.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: google + | Google | Facebook

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje