Reklama

Google chce stworzyć YouTube dla dzieci

YouTube to obecnie najpopularniejszy serwis video w całym internecie i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić (choć niektórzy mają takie ambicje). Na łamach tego portalu znajdziemy dosłownie wszystko - od prostych poradników, poprzez muzykę, a na bajkach dla dzieci kończąc. I to właśnie ostatnią dziedziną Google jest najbardziej zainteresowane.

Reklama

Serwis The Information poinformował, że Google planuje stworzyć coś na wzór YouTube’a dla dzieci poniżej 10 roku życia. Trwają już rzekomo pierwsze negocjacje z twórcami treści, które są zorientowane na najmłodszą grupę odbiorców. 

Reklama

Celem jest stworzenie strony z filmami i bajkami, które byłyby całkowicie wolne od przemocy i innych treści nieodpowiednich dla najmłodszych. Aktualnie w serwisie YouTube znajdziemy wiele tego typu materiałów, jednak pozostawienie najmłodszych samych z przeglądarką czy aplikacją nie jest najlepszym rozwiązaniem, ze względu na negatywne komentarze czy po prostu filmy nieodpowiednie dla ich oczu.
 
YouTube dla najmłodszych byłby stroną, której rodzice mogliby zaufać. Aktualnie nie wiadomo, kiedy wariacja na temat najpopularniejszego serwisu video pojawi się w sieci. Trwają już jednak wstępne prace, które mają do tego doprowadzić.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: youtube | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje