Reklama

Fani Windowsa bojkotują Operę

Zapowiada się wojna między fanami przeglądarek internetowych Microsoftu oraz Opera Software. Zwolennicy Windowsów zachęcają w internecie do bojkotu produktów Opery.

W drugiej połowie października 2009 roku na rynku ma zadebiutować nowy system operacyjny firmy Microsoft - Windows 7. Po raz pierwszy system będzie dostępny w Europie bez Internet Explorera - instalacja przeglądarki będzie możliwa m.in. z zewnętrznych źródeł.

Reklama

Tym samym firma chce dostosować się do wymogów europejskiego prawa oraz uwolnić się od zarzutów, że utrudnia działanie konkurentom. Jest to efekt skargi Opera Software, wniesionej do Komisji Europejskiej w ubiegłym roku.

Takie utrudnienia nie podobają się sympatykom Windowsów, którzy nie chcą mieć utrudnionego dostępu do Internet Explorera. Jak informuje WebHosting.pl, w internecie pojawiają się akcje zachęcające do bojkotu wszystkich produktów Opery.

Fani Windowsa są zdania, że oskarżanie Microsoftu o monopol na rynku przeglądarek jest bzdurą, bo w niektórych krajach Europy Internet Explorer został pokonany przez Firefoksa.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: opera | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje