Reklama

Facebook będzie oznaczać treści satyryczne

Kiedy ASZdziennik napisał, że maturzyści będą musieli pisać egzamin jeszcze raz, w Sieci zaczęła się histeria. Na szczęście w przyszłości nikt nas już nie nabierze, ponieważ Facebook chce oznaczać treści satyryczne.

Jakiś czas temu rozmawiałam z Rafałem Madajczakiem z ASZdziennika, serwisu zawierającego wyłącznie absurdalne, zmyślone treści. Rafał mówił, że internauci bardzo często nabierają się na jego żarty, mimo że jest wyraźny napis "Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone". Największym hitem był tekst o tym, że trzeba będzie powtarzać maturę, bo zgubiony został klucz. I jest nie do odtworzenia. Dziesiątki tysięcy maturzystów panikowały, zamiast po prostu przeczytać wpis od początku do końca.

Reklama

W Polsce nabieramy się na żarty dość jeszcze niszowego ASZdziennika, w krajach anglojęzycznych od lat szaleje The Onion, który codziennie wymyśla dziesiątki śmiesznych newsów, rankingów, materiałów wideo itd.

Czasem zdarza się, że jakiś polski portal przetłumaczy materiał z The Onion, nie zdając sobie sprawy z jego satyrycznego charakteru. Północnokoreańska gazeta uwierzyła, że Kim Dzong Un został wybrany najseksowniejszym mężczyzną świata. Zwykli użytkownicy internetu tym bardziej mogą się pomylić. I co z tego - można by zapytać. Ich problem.

Facebook jednak uważa inaczej i już testuje tag [Satyra], który będzie dodawany do wszelkiego rodzaju humorystycznych treści. Ma to wyglądać tak jak na screenshocie zrobionym przez "Forbes". Ponoć chcieli tego sami użytkownicy, którzy często byli wprowadzani w błąd przez "The Onion".

Pomysł wydaje się idiotyczny, bo przecież newsy "The Onion" są ewidentnie zmyślone, dokładnie tak jak newsy ASZdziennika.

Marta Wawrzyn

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama