Dziurawe banery

Każdy internauta wie czym jest baner. Banery mają tę zaletę, że dość znacząco wpływają na popularyzację reklamowanych stron. W internecie są nawet systemy wymiany banerów, które mają za zadanie wyświetlać na naszej stronie reklamy do innych stron, a na tych innych stronach, nasz baner. Większość właścicieli tych systemów, wykorzystuje darmowe oprogramowanie, które zazwyczaj od samego początku jest dziurawe jak ser szwajcarski.

Niektóre systemy wymiany banerów nie chronią w żaden sposób danych kont swoich "klientów" i bez większych problemów można zdobyć hasło każdego użytkownika. Być może wydaje się, że jest to błahy problem, ale duża część użytkowników internetu posiada takie same hasła w innych systemach, nie tylko wymiany banerów, a nawet tego samego hasła używa do wszystkiego, np. do kilku skrzynek e-mail. Efekt takiego lekceważenia nawet tak prostego systemu autoryzacji, może okazać się tragiczne w skutkach.

Reklama

Aby dostać się do dowolnego konta, wystarczy w przeglądarce internetowej otworzyć plik, znajdujący się w niezabezpieczonym katalogu. Zostanie załadowana pełna lista wszystkich użytkowników systemu. Gdy wybierzemy już interesujący login i wpiszemy adres internetowy z plikiem o takiej samej nazwie, załaduje się strona z kompletnymi informacjami na temat danego konta, m.in. adres bannera, odnośnik, hasło, login.

(źródło: Webexpress.pl: http://www.weinfo.pl/)

Dowiedz się więcej na temat: baner

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje