Reklama

Dzieci a internet

Jak wynika z raportu opracowanego przez Outermedia, Internet odgrywa coraz większą rolę w życiu dzieci. Wyniki przeprowadzonych w Europie badań, w których udział wzięło 2100 dzieci w wieku 6-13 lat pokazały, że aż 50 % dzieci w wieku 6-7 lat wie co to Internet i regularnie z niego korzysta. Odsetek ten rośnie wraz z wiekiem dzieci. W przedziale 12-13 lat wynosi aż 94 %.

Dzieci wykorzystują Internet głównie do zabawy. Gry online to aktywność, którą podejmują najczęściej, przy czym połowa ankietowanych przyznaje się, że gra często. Ulubionym gatunkiem są gry przygodowe.

Młodsze dzieci korzystają z Internetu prawie wyłacznie w celach rozrwykowych, podczas gdy dzieci starsze używają Internetu także do innych zastosowań. Korzystają z poczty, zbierają informacje na interesujące je tematy oraz chatują. Okazuje się, że Internet jako pomoc przy zadaniach domowych jest wykorzystywany przez nielicznych. Tylko 14% młodszych i 25% starszych dzieci wspominało o takim zastosowaniu. Tymczasem 45,7% młodych użytkowników przyznaje się do prowadzenia pogaduszek na chacie, a aż 73,4% dzieci regularnie korzysta z poczty.

Reklama

(4D)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje