Dzieci a internet

Jak wynika z raportu opracowanego przez Outermedia, Internet odgrywa coraz większą rolę w życiu dzieci. Wyniki przeprowadzonych w Europie badań, w których udział wzięło 2100 dzieci w wieku 6-13 lat pokazały, że aż 50 % dzieci w wieku 6-7 lat wie co to Internet i regularnie z niego korzysta. Odsetek ten rośnie wraz z wiekiem dzieci. W przedziale 12-13 lat wynosi aż 94 %.

Dzieci wykorzystują Internet głównie do zabawy. Gry online to aktywność, którą podejmują najczęściej, przy czym połowa ankietowanych przyznaje się, że gra często. Ulubionym gatunkiem są gry przygodowe.

Reklama

Młodsze dzieci korzystają z Internetu prawie wyłacznie w celach rozrwykowych, podczas gdy dzieci starsze używają Internetu także do innych zastosowań. Korzystają z poczty, zbierają informacje na interesujące je tematy oraz chatują. Okazuje się, że Internet jako pomoc przy zadaniach domowych jest wykorzystywany przez nielicznych. Tylko 14% młodszych i 25% starszych dzieci wspominało o takim zastosowaniu. Tymczasem 45,7% młodych użytkowników przyznaje się do prowadzenia pogaduszek na chacie, a aż 73,4% dzieci regularnie korzysta z poczty.

(4D)

Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje