Reklama

Dużo zamawiasz przez internet? Musisz poznać te triki

Każdy z nas zna zasady, którymi rządzą się tradycyjne sklepy – by kupić towar w cenie promocyjnej, najczęściej trzeba poczekać na koniec sezonu. E-commerce działa trochę inaczej. Jak obniżyć cenę zakupu, znaleźć najlepszą ofertę lub załapać się na darmową dostawę? Przedstawiamy przydatne sposoby.

Porównywarki cen

Absolutną podstawą zakupów przez internet jest znajomość stron wyszukujących najkorzystniejsze oferty. Wystarczy wpisać dokładną nazwę interesującego nas modelu, by porównywarka w kilka sekund wskazała nam sklepy, w których kupimy go najtaniej, nawet wliczając koszt przesyłki. Na pewno warto z nich korzystać, choć należy podchodzić do wyników z dozą ostrożności - bywa, że na pierwszych pozycjach pojawiają się sklepy, które wykupiły sobie najwyższe miejsca.

Jak dostać rabat lub bezpłatną przesyłkę?

Reklama

Do sklepów internetowych raczej trudno trafić przypadkiem, dlatego ich właściciele stawiają na promocję, a my możemy im w tym pomóc. Każde działanie, które przyniesie im nowych klientów, prawdopodobnie zostanie docenione. Rabat lub darmową przesyłkę możemy dostać za polubienie fanpage’a na Facebooku lub obserwowanie na Instagramie, zapisanie się na newsletter czy realne zachęcenie znajomego do zrobienia zakupów. Rabatów szukajmy również na specjalnych stronach, które udostępniają kody promocyjne od sprzedawców. Dzięki temu możemy zyskać kilku- lub kilkunastoprocentową zniżkę albo darmową dostawę. Kolejnym sposobem na bezpłatną przesyłkę jest przekroczenie wymaganej kwoty - niektórzy sprzedawcy nagradzają w ten sposób klientów, którzy robią większe zakupy.

Allegro Smart

Ciekawe rozwiązanie dla osób, które regularnie zamawiają przez internet, mają na Allegro. Allegro Smart to abonament na dostawy przedmiotów kupionych za pośrednictwem popularnego serwisu. Płacimy raz w miesiącu lub raz w roku, odpowiednio 8,99 zł lub 49 zł i za tę kwotę możemy cieszyć się dowolną ilością darmowych wysyłek do paczkomatów, punktów odbioru oraz kurierem. Jedynym warunkiem jest cena zamówienia - musi przekraczać minimum 40 zł u jednego sprzedawcy lub 100 zł, jeśli chcemy skorzystać z usług kuriera. Chyba każdy, kto często robi zakupy przez internet, zdaje sobie sprawę z tego, że nie są to wygórowane wymagania.

Tydzień Darmowych Dostaw i Cyber Monday

Co prawda przypada raz do roku - w grudniu, ale warto widzieć, że można wtedy zrobić zakupy w wybranych sklepach internetowych bez płacenia za przesyłkę. Dzięki temu możemy całkiem sporo zaoszczędzić w trakcie świątecznych zakupów. Polecamy również kupowanie w Cyber Monday, czyli wirtualny odpowiednik Black Friday. Właściciele sklepów internetowych oferują wtedy atrakcyjne rabaty i wysokie promocje. Przypada on w pierwszy poniedziałek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia.

Zwrot

Nie zachęcamy do tego, by zwracać noszone ubrania czy przeczytane książki (zresztą towary nie mogą nosić śladów użytkowania). Warto jednak wiedzieć, że zakupy zrobione na odległość możemy odesłać bez podania przyczyny przez 14 dni. Dzięki temu nie musimy już tak bardzo obawiać się kupowania przez internet. Przepis ten chroni nas nie tylko przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy mogliby próbować naginać rzeczywistość i sprzedawać produkty niezgodne z opisem czy zdjęciem, ale również przed nami samymi - nieprzemyślane i spontaniczne zakupy możemy po prostu zwrócić bez ponoszenia konsekwencji.

 

Artykuł powstał we współpracy z Allegro.

Advertisement
materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje