Reklama

Darmowy internet w autobusach miejskich

W 31 nowych autobusach kupionych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach pasażerowie będą mogli za darmo korzystać z bezprzewodowego internetu. Dwa pierwsze pojazdy z hotspotami już wyjechały na ulice miasta - podał magistrat.

- Zależy nam na tym, by tyskie autobusy były przyjazne pasażerom, nie tylko ze względu na komfort podróżowania, ale chcemy także czas spędzony w autobusie pasażerom urozmaicić np. poprzez możliwość skorzystania z internetu - powiedział prezes tyskiego PKM Andrzej Kowol.

Reklama

Z dostępu do sieci pasażerowie będą mogli korzystać w autobusach na gaz ziemny, kupionych przez tyski PKM. Hotspoty będą się pojawiały w pojazdach sukcesywnie, do końca lutego 2012 r. Jak wyjaśnił prezes Kowol, autobusy na gaz wyróżniają się podwyższonym dachem - nad przedziałem pasażerskim znajdują się bowiem butle z gazem.

Zapewnienie stałego dostępu do internetu dla wszystkich 31 pojazdów kosztuje 1300 złotych miesięcznie. PKM nie wyklucza, że wkrótce w Tychach będzie więcej autobusów z internetem. Przedstawiciele PKM mają nadzieję, że internet w autobusach zachęci młode osoby do korzystania z komunikacji miejskiej.

- Mobilne hotspoty w autobusach to nasza kolejna propozycja. Niewielkim kosztem zapewnimy darmowy internet pasażerom - użytkownikom smartfonów, a w przyszłym roku, dzięki sieci infokiosków, zasięgiem darmowych hotspotów obejmiemy również pasażerów czekających na przystankach - zapowiada zastępca prezydenta Tychów, Michał Gramatyka.

Infokioski w Tychach pojawią się pod koniec przyszłego roku. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zakup urządzeń i niezbędnego oprogramowania.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pasażerowie | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje