Czego Polacy szukali na Wikipedii w 2013 r.?

Nie ulega wątpliwości, że internet to nieocenione źródło wiedzy i od dłuższego już czasu jest podstawowym miejscem, w którym poszukujemy informacji i odpowiedzi na wybrane pytania. Pod względem wiedzy encyklopedycznej prym wiedzie przede wszystkim Wikipedia. Jakie hasła były najczęściej odwiedzane przez Polaków w 2013 roku?

Lista jest poniekąd zaskakująca. Najpopularniejszym polskim hasłem był wpis dotyczący Anny German. Drugie i trzecie miejsce zajęła odpowiednio "Polska" oraz "wikingowie". Zaraz za podium uplasował się jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków - Jan Paweł II oraz film "V jak Vendetta". Co ciekawe, papież Franciszek znalazł się dopiero na 25. miejscu.

Wśród pierwszej dziesiątki nie zabrakło także Warszawy, Niemiec czy formatu arkusza. Dość wysoko, bo na ósmym miejscu, uplasowała się litera "G". Cóż takiego użytkownicy internetu widzieli w "G"? Tego nikt nie wie, prawdopodobnie jest to efekt ślepo wciskanego klawisza.

W przeciwieństwie do innych krajów, Polacy nie szukają na Wikipedii zbyt często informacji na temat swoich ulubionych seriali. "Gra o Tron", która w TOP10 innych państw okupuje wysokie miejsca, u nas znalazła się dopiero na 31. pozycji, zaraz obok Fryderyka Chopina i kontrowersyjnego tematu "Gender".

Dowiedz się więcej na temat: Wikipedia | internet | Polska | encyklopedia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje