Reklama

Co polskie dzieci robią w internecie?

Internet coraz mocniej zaznacza swoją obecność w życiu młodzieży szkolnej. Dorasta młode pokolenie użytkowników, którzy bez internetu nie wyobrażają sobie życia. Co robią dzieci w internecie i do czego go wykorzystują?

Z opracowania PBI wynika, że 13 procent polskich internautów to dzieci poniżej 16 roku życia, z czego 4 procent to młodzież gimnazjalna. Wśród najmłodszych internautów (7-12 lat), większość - 58 procent - stanowią chłopcy.

Reklama

Uzyskane z Megapanelu dane wskazują, że internet na dobre zagościł w życiu młodych użytkowników. Im starsze dzieci, tym częściej spędzają czas przed ekranem komputera. Na przykład 2/3 internautów w wieku gimnazjalnym korzysta z sieci codziennie lub prawie codziennie.

Sieć to dla najmłodszych przede wszystkim źródło informacji o kulturze i rozrywce, nowych technologiach, codziennych wydarzeniach. Zarówno dzieci ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjaliści sięgają do internetu, by wyszukiwać interesujące ich informacje dotyczące edukacji, czy też swoich zainteresowań.Niemniej ważne są dla dzieci i nastolatków serwisy społecznościowe, na które zagląda ponad 90 proc. badanych. 56 proc. internautów w wieku poniżej 13 lat podtrzymuje kontakty ze znajomymi dzięki Naszej Klasie, a 36 proc. za pośrednictwem Facebooka.

Niestety, młodzi internauci odwiedzają w sieci również strony o treści dla nich nieodpowiedniej. Kategorią, która zawsze budzi najwięcej emocji jest erotyka. Okazuje się, że co czwarty internauta w wieku do 12 lat zajrzał na przynajmniej jedną witrynę o takim charakterze. W grupie wiekowej 13-15 lat odsetek ten wynosi aż 42 procent.

Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje