Reklama

AVAST padł ofiarą hakerów!

Popularny twórca oprogramowania antywirusowego - AVAST, padł ofiarą cyberprzestępców. Zhakowane zostało główne forum producenta, a dane dotyczące 400 tysięcy użytkowników dostały się w niepowołane ręce.

Vince Steckler - szef AVAST Software, poinformował, że doszło do ataku na forum firmy, na którym zarejestrowanych jest ponad 400 tysięcy użytkowników. Hakerzy uzyskali dostęp do wszystkich nazw użytkowników, haseł do profilu oraz adresów e-mail. 

W celach bezpieczeństwa forum zostało tymczasowo wyłączone. Użytkownicy zostaną poproszeni o zmianę swojego hasła. Przy okazji AVAST ostrzega, że warto dokonać zmiany także w innych serwisach, jeżeli wykorzystywane jest to samo hasło lub podobne. Jednocześnie firma zapewnia, że w ręce cyberprzestępców dostały się wyłącznie dane związane z forum. Informacje na temat płatności pozostały nienaruszone.
 
Aktualnie nie wiadomo, w jaki sposób hakerzy zdołali złamać zabezpieczenia. Nie świadczy to jednak zbyt dobrze o firmie, która specjalizuje się w oprogramowaniu antywirusowym.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje