Reklama

Atak na japońskiego dostawcę wojskowego

Mitsubishi Heavy Industries padła ofiarą cyberataku. Ten jeden z największych japońskich dostawców wojskowych nie potrafi oszacować szkód wyrządzonych przez hakerów.

- Dowiedzieliśmy się, że niektóre informacje, takie jak adresy IP wyciekły, i to samo w sobie jest już dość przerażające - powiedział Agencji Reuters rzecznik prasowy Mitsubishi. Nie wyklucza się wycieku ważnych informacji wojskowych. Na razie jednak nie ujawniono szczegółów włamania, wstrzymując się z podaniem konkretnych informacji aż do zakończenia śledztwa. produkujących łodzie podwodne, rakiety, a także podzespoły do elektrowni atomowych.

Reklama

Mitsubishi Heavy Industries zajmuje się m.in. produkują łodzi podwodnych, rakiet oraz podzespolów do elektrowni nuklearnych. Firma współuczestniczyła m.in. przy produkcji rakiet Patriot oraz rakiet powietrze-powietrze AIM-7 Sparrow. Mitsubishi Heavy Industries współprodukowała z firmą Boeing przy produkcji skrzydeł dla samolotu pasażerskiego 787 Dreamliner.

Był to pierwszy tak duży cyberatak w historii Japonii o którym dowiedziała się opinia publiczna. Na razie nie wiadomo, czy był to odosobniony akt czy może operacja, w której uczestniczyło więcej grup hakerów. Żadna z organizacji hacktywistów nie przyznała się do ataku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mitsubishi | cyberatak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje