Reklama

Anonymous: Zhakowaliśmy 5,5 tys. kont IS na Twitterze

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali, że zhakowali 5,5 tys. kont Państwa Islamskiego (IS) na Twitterze. Wcześniej w nagraniu zamieszczonym na YouTube wypowiedzieli oni IS wojnę w ramach odwetu po piątkowych zamachach w Paryżu.

Reklama

"Włamaliśmy się na ponad 5,5 tys. kont Państwa Islamskiego na Twitterze" - głosi komunikat grupy zamieszczony w tym serwisie.
 
W poniedziałek Anonymous ostrzegł dżihadystów: "Rozpoczniemy przeciw wam największą operację. Wojna została wypowiedziana (...) Anonymous będzie polował na was na całym świecie. Wiedzcie, że znajdziemy was". Hakerzy zamieścili też wtedy wpis na Twitterze: "Nie miejcie wątpliwości: #Anynomous toczy wojnę z Państwem Islamskim. Nie przestaniemy mu się przeciwstawiać. I jesteśmy lepszymi hakerami".
 
Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i bloger Olivier Laurelli ostrzegł jednak, że działania społeczności hakerów mogą się okazać "kontrproduktywne oraz zaszkodzić śledztwu" w sprawie piątkowych zamachów.
 
Anonymous wypowiedział wojnę islamistom już po styczniowym zamachu na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo". Grupa, która identyfikuje się na Twitterze wpisem @OpCharlieHebdo, przedstawiająca się jako należąca do społeczności Anonymousa, zapowiedziała wtedy "masowe" retorsje. 

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anonymous

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje