Reklama

5 mld urządzeń w internecie

Wszystkim wobec i każdemu z osobna, komu to wiedzieć należy, oznajmiamy, że do ogólnoświatowej sieci zostało niedawno "wpięte" 5-miliardowe urządzenie korzystające z już ponadczasowego, bo więcej niż 40-letniego protokołu TCP/IP. Liczba nowych urządzeń w sieci wzrasta z każdym dniem.

Dawno, dawno temu za wielką wodą w latach 1937-1942 narodził się pierwszy na świecie komputer, którego skromne imię powinien znać chyba każdy. Ten kompletnie niemultimedialny elektroniczny stworek nazywa się ABC (Atanasoff Berry Computer). Jakiś czas później (lata 1943-1945) powstał ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer). Ta "para" zapoczątkowała rozwój nowej technologii.

Reklama

Dzisiaj prawie każdy posiada komputer. Jeśli nawet nie we własnym domu, to w miejscu pracy, gdzie niemożliwe byłoby nieużywanie takiego sprzętu. Niektórzy czasem posiadają tych sprzętów zbyt wiele i to w różnych wersjach. Na przykład w postaci PDA, e-booka, rozbudowanego odtwarzacza MP3 i tak dalej.

Według IMS Research, w sierpniu 2010 roku do światowej sieci zostało podłączone 5-miliardowe urządzenie. Firma IMS Research nie podaje żadnych informacji na temat "jubileuszowego" sprzętu. Mógł to być desktop, netbook, smartfon - nie ma to znaczenia. Jeśli sprawdzą się przypuszczenia i najnowsze kalkulacje, to w 2020 roku będzie na świecie aż sześć miliardów telefonów komórkowych, które będą miały możliwość dostępu do internetu.

Miejmy nadzieję, że do tego czasu powstanie Windows oparty na Linuksie, albo przynajmniej zostanie jakieś nieoficjalne wsparcie dla "okienek" w wersji XP.

Marcin Krzewicki

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: urządzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje