Reklama

44 filmy HD w sekundę - internet o prędkości 1,4 terabita

W Londynie firmy Alcatel-Lucent i British Telecom pomyślnie przeprowadziły test szerokopasmowego internetu o absolutnie niewyobrażalnej prędkości 1,4 terabita. Dzięki niemu można, w teorii, pobrać 44 filmy HD w sekundę - czytamy w serwisie BBC News.

Reklama

To oznacza, że Brytyjczycy właśnie stworzyli "najszybszy internet na świecie". Jeśli przypomnimy, że oferty szerokopasmowego internetu o przepustowości 100-150 megabitów (w teorii) to obecnie najwięcej, ile może zaoferować przysłowiowemu Kowalskiemu w Polsce - wynik z Londynu robi wrażenie.

Reklama

Test został przeprowadzony na odcinku 410 kilometrów. Pomiędzy centralą BT w Londynie a miastem o nazwie Ipswich w hrabstwie Suffolk. Na razie nie ma mowy o komercyjnym wdrożeniu tego rozwiązania, jednak dobra wiadomość polega na tym, że Alcatel-Lucent i BT wykorzystały do swojego testu istniejące łącza. Zatem za kilka lat, kiedy internet o prędkości jednego terabita stanie się standardem (przynajmniej taką mamy nadzieję) - nie trzeba będzie wymieniać infrastruktury. W Wielkiej Brytanii.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: szybki Internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje