Reklama

11 grudnia - dzień "trollowania" Państwa Islamskiego przez Anonimowych

Grupa podająca się za powiązaną z haktywistami Anonymous namawia wszystkich internautów do trollowania (wyśmiewania) terrorystów Państwa Islamskiego 11 grudnia. Ta nietypowa operacja miałaby został przeprowadzona przy użyciu kanałów w mediach społecznościowych takich jak Facebook, YouTube, Instagram i Twitter. Wszystkie zamieszczane wpisy miałyby mieć znacznik #Daesh

Anonimowi namawiają internatów do udowodnienia członom Państwa Islamskiego, że ludzie nie obawiają się ich gróźb. "Oni żerują na strachu. Mają nadzieję, że za pomocą swoich czynów mogą nas uciszyć i sprawić, że schowamy się w panice. Wiele osób zapomina, że nas jest znacznie więcej niż ich" - napisano na jednym z profili mających być powiązanym z Anonimowymi i nawołujących do rozpoczęcia operacji w mediach społecznościowych. Na czym ma polegać cała akcja?

Reklama

Sugestia obejmuje wrzucanie do serwisów Facebook, YouTube, Instagram i Twitter zdjęć, postów, filmików i wszystkich innych treści, które naśmiewają się z Państwa Islamskiego lub są świadectwem odwagi przeciwstawiającym się terrorowi internautom. Każdy z postów powinien zwierać znacznik #Daesh. Fraza Daesh to arabskie określenia na wojowników Państwa Islamskiego, termin wyśmiewający ich dążenia i pozbawiający ich samozwańczej państwowości. Terroryści z PI nie zezwalają na wykorzystywanie tego terminu.

Warto pamiętać, że haktywistów Anonymous nie można w żadnym stopniu określać mianem zorganizowanej grupy z jasną strukturą. W rzeczywistości to rozbite po całym świecie komórki, nie brakuje ludzi, którzy podają się za Anonimowych lub współpracują z nimi, ale często jednocześnie działają na własną rękę. Trudno zatem jednoznacznie określić, kto rzeczywiście namawia do całej akcji z #Daesh.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje