Reklama

Żarówka działająca także bez prądu!

SmartCharge bo tak nazywa się nowy projekt to inteligentna LED-owa żarówka, która działa również wtedy gdy zabraknie prądu. Jak to możliwe? Wszystko dzięki wbudowanemu w nią akumulatorowi. Kiedy z zasilaniem jest wszystko w porządku SmartCharge ładuje go, a gdy energii zabraknie żarówka może świecić jeszcze przez nawet 4 godziny!

Jednocześnie SmartCharge wygląda jak zwykła żarówka i do jej działania nie potrzebne są żadne dodatkowe instalacje. Wszystko co różni ją od innych tego typu sprzętów kryje się wewnątrz. W środku znajdziemy wspomniany już akumulator, technologie kontrolną, procesor, pamięć i przetwornicę napięcia. 

Reklama

Ważny jest również fakt, że żarówka nie włączy się automatycznie kiedy zabraknie prądu. Energię z akumulatora zacznie pobierać dopiero wtedy kiedy ją włączymy za pomocą... zwykłego pstryczka w ścianie. Zgodnie z informacjami twórców SmartCharge powinna wystarczyć na 40 tysięcy godzin albo 25 lat użytkowania. Czy mamy do czynienia z hitem, który niedługo będzie gościł w większości domów na całym świecie? Przekonamy się z czasem jednak projekt prezentuje się naprawdę ciekawie.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: żarówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje