Reklama

Z tym robotem nie wygrasz w "papier, nożyce, kamień"

Robot zbudowany w japońskim Ishikawa Oku Laboratory ma stuprocentową skuteczność w tej prostej grze. Ludzie nie są w stanie z nim wygrać, ponieważ robot, dzięki ultraszybkiej kamerze, jest w stanie rozpoznać gest, który zostanie wykonany przez człowieka w ciągu milisekundy. I dopiero wtedy dobiera swoją kontrę.

Reklama

Choć z naszej perspektywy robot oszukuje, w rzeczywistości naukowcy cieszą się, ze skuteczności jaką udało im się osiągnąć. Dzięki rozpoznawaniu ludzkich gestów, w przyszłości roboty będą mogły przewidzieć reakcje człowieka i w odpowiedni do tego sposób zareagować.

Reklama

Technologię tę można zastosować do wspierania kooperacji robotów i ludzi we wszystkich sytuacjach bez opóźnienia w reakcji. Tego typu roboty przydałyby się podczas eksploracji kosmosu oraz w bardziej przyziemnych zastosowaniach, na przykład na budowie.

Z drugiej strony zabawnie byłoby zobaczyć, jak wyglądałby pojedynek dwóch robotów tego typu w "papier, nożyce, kamień" . Wydaje mi się, że zgodnie z japońską sztuką pojedynków samurajskich, ten robot, który wykonałby pierwszy ruch, przegrałby. Zakładając oczywiście, że nie czekałyby one w nieskończoność na ruch przeciwnika.

Tak się gra w "papier, nożyce, kamień" z robotami:

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: robot | kamera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje