Reklama

Twórcy Gorilla Glass prezentują ultracienkie, elastyczne szkło

Amerykańska firma Corning znana z pancernego Gorilla Glass, chroniącego m.in. wyświetlacze urządzeń mobilnych, prezentuje kolejne supertworzywo. Opatentowane Willow Glass, czyli Wierzbowe Szkło, to szkło tak cienkie, że zgina się jak plastik.

Willow Glass ma grubość zaledwie 100 mikronów, więc jest bardzo lekkie i elastyczne, ale nadal mocne i wytrzymałe. Znajdzie zastosowanie jako powłoka chroniąca różne rodzaje czujników oraz ekrany dotykowe.

Reklama

Nawet jeśli nie czekamy z wytęsknieniem na tablety i smartfony, które będzie można zwinąć w rulonik, nowa szklana powłoka może posłużyć do zapewnienia dodatkowej warstwy ochronnej urządzeniom o różnych kształtach. Szkło przyda się m.in. do produkcji wyświetlaczy OLED i LCD w różnych kształtach.

Pierwsze najprawdopodobniej będą smartfony, ale Corning testuje też szkło jako warstwę ochronną w panelach słonecznych oraz źródłach światła. Próbki Willow Glass powędrowały do różnych firm, które mają zadecydować, czy technologia im się przyda i zdecydują się na zakup szkła produkowanego... w rolkach.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: szkło | Gorilla Glass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje